استارتآپ دانشگاه اقبال لاهوری مشهد

استارتآپ دانشگاه اقبال لاهوری مشهد

رویداد استارتاپ ویکند موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری در تاریخ 12 الی 14 اسفندماه 1394 برگزار شد. شرکت کوزک به عنوان حامی این رویداد تیم منتورهای فنی این رویداد را تشکیل داد و در طی سه روز برگزاری استارتآپ به حمایت، آموزش و راهنمایی شرکت کنندگان پرداخت.

تعریف رویداد “استارتاپ ویکند” به نقل از سایت استارتاپی ها : 

“استارتاپ ویکند” یک رویداد آموزشی و کارگاهی است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. این رویداد در 54 ساعت و در سه روز متوالی در آخر هفته برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان مختلف شامل برنامه‌نویسان، طراحان گرافیک، عاشقات استارتاپ و کارشناسان کسب و کار، گردهم می‌آیند تا با فرایندهای راه‌اندازی یک کسب و کار استارتاپی و با مفهوم استارتاپ آشنا شوند. در اولین روز، تعدادی از شرکت‌کنندگان بالای سن حاضر خواهند شد و در زمان یک دقیقه‌ای که در اختیارشان قرار گرفت، ایده‌هایشان را مطرح خواهند نمود.

پس از معرفی تمام ایده‌ها، ایده‌های مطرح شده روی برگه‌هایی در سالن نصب خواهد شد و صاحبان ایده‌ها به دنبال جمع کردن رأی از بین سایر شرکت کنندگان برای ایده‌هایشان خواهند بود. هر شرکت‌کننده به 3 ایده رأی خواهد داد و در نهایت 7 ایده برتر انتخاب می شود. صاحبان 7 ایده برتر در زمان یک دقیقه‌ای، مجدد در مورد ایده‌شان صحبت نموده و در مرحله بعدی، تلاش می کنند تا نیروهای مورد نیازشان را برای تیم سازی، جذب کنند.

روز پنج‌شنبه و جمعه تیم‌ها با بوم کسب و کار (Business Model Canvas) آشنا می‌شوند و با هدایت منتورها، سعی می‌کنند که یک نسخه MVP (محصولی با حداقل ارزش) را پیاده کنند تا بتوانند از این محصول و ایده، در یک زمان 5 دقیقه‌ای در مراسم اختتامیه دفاع کنند. سه ایده‌ای که بتوانند نظر داوران را جلب کنند، رتبه های برتر رویداد خواهند بود. همچون همیشه در این رویداد که به آموزش نحوه راه اندازی کسب و کارهای نوپا در 54 ساعت و به صورت کاملا اجرایی و عملی می پردازد، منتورهای(مربیان) مختلفی حضور خواهند داشت که تیم ها را در این مسیر همراهی خواهند نمود.

 

در استارتاپ ویکند دانشگاه اقبال لاهوری جناب دکتر نصیری، مدیریت کارآفرینی دانشگاه فردوسی مشهد نیز حضور داشتند. در این سه روز حدود 11 ایده مطرح و از بین آنها پنج ایده انتخاب و در نهایت 2 ایده به عنوان ایده های برتر انتخاب شدند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاه

دیدگاهی ثبت نشده.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود